Internet Explorer - najlepszy i najgorszy

26 lipca 2013, 14:51

Badania nowych wersji głównych przeglądarek, Internet Explorera 10, Firefoksa 20.0.1, Chrome'a 26 i Safari 5.1.7, przyniosły bardzo dobre i bardzo złe wieści dla Microsoftu. IE okazał się najlepszy pod względem ochrony prywatności użytkownika i najgorszy w kategorii ochrony komputera przed zagrożeniami



Microsoft uderza w szkodliwy kod

1 lipca 2014, 09:52

Microsoft Digital Crimes Unit zniszczyła rodziny szkodliwego kodu Jenxcus i Bladabindi. Operacja rozpoczęła się przed dwoma dniami, gdy koncern z Redmond uzyskał sądową zgodę na zakłócenie komunikacji pomiędzy firmą Vitalwerks Internet Solutions a komputerami zarażonymi szkodliwym kodem


Precyzyjny atak na Departament Stanu

20 kwietnia 2015, 09:05

FireEye Labs informuje o wykryciu serii bardzo precyzyjnych cyberataków. Przestępcy wykorzystują dziury w Adobe Flash i Microsoft Windows.


Główne wejście do kampusu Microsoftu

Microsoft rezygnuje z Astorii

17 listopada 2015, 16:09

Microsoft prawdopodobnie zrezygnował z ogłoszonego w kwietniu projektu Astoria. Zadaniem projektu było stworzenie platformy pozwalającej na łatwe przepisywanie programów z Androida na Windows 10


Windows Vista Ultimate

Microsoft przypomina o kończącym się wsparciu dla Visty

10 lutego 2017, 09:57

Microsoft zaczął ostrzegać użytkowników Windows Visty, że wkrótce kończy się okres wsparcia dla tego systemu. Użytkownicy Visty, którzy korzystają z Microsoft Security Essentials otrzymują powiadomienia na swoje komputery.


Przestępcy wykorzystują dziurę zero-day w Internet Explorerze

20 stycznia 2020, 14:03

Cyberprzestępcy wykorzystują nowo odkrytą dziurę zero-day w Internet Explorerze. Luka pozwala napastnikowi na korzystanie z systemu na prawach aktualnie zalogowanego użytkownika. Błąd występuje w IE 9, 10 i 11 w wersjach na Windows 7, 8.1, RT 8.1, 10, Server 2008, 2008 R2, Server 2012, 2016 i 2019.


Bill Gates rezygnuje z pracy w Microsofcie

16 czerwca 2006, 10:59

Bill Gates poinformował, że ma zamiar stopniowo wycofywać się z pracy w Microsofcie. Chce więcej czasu poświęcić pracy w fundacji, którą prowadzą razem z żoną. Już w tej chwili zrezygnował ze stanowiska głównego architekta oprogramowania, które przejmie Ray Ozzie. Jeszcze przez dwa lata będzie pracował jako zatrudniony na pełnym etacie pracownik i przewodniczący rady nadzorczej swojej firmy. W ciągu tych dwóch lat stopniowo będzie przekazywał swoje obowiązki innym osobom.


Włochy zastosują microsoftowy system walki z pornografią dziecięcą

17 października 2006, 15:31

Włochy są pierwszym europejskim krajem, który zastosuje opracowaną przez Microsoft technologię do walki z pornografią dziecięcą.


CES: Linux i WMP w jednym telefonie

10 stycznia 2007, 16:32

W swoim najnowszym produkcie, telefonie MotoRizr 76, Motorola postanowiła połączyć możliwości Linuksa i Windows. Zaprezentowane na CES-ie urządzenie używa Linuksa w roli systemu operacyjnego i umożliwia synchronizację ze sklepami muzycznymi korzystającymi z Windows Media Playera.


Wii, najnowsza konsola Nintendo

Zabrakło Wii

27 kwietnia 2007, 10:00

Satoru Iwata, prezes Nintendo, obiecał, że jego firma wkrótce poradzi sobie z przewagą popytu nad podażą konsoli Wii. Kłopoty mają się skończyć już w przyszłym tygodniu.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy